Marketing & Sprzedaż Raport finansowy

MLM czy własny ebiznes? Raport działań i zarobków marzec 2015

Na wstępnie opowiem Ci krótką historię z trzema Hindusami w roli głównej.

Pewien programista pracuję od ponad 5 miesięcy na codzień z klientami hinduskimi. Jeden z nich również jest programistą, pozostałych dwóch
menadżerami.

Wydaje im się, że rozwijają projekt prawidłowo. Gdyby mieli wiedzę i doświadczenie, ocenili by sytuację inaczej. Stwierdziliby, że to
co robią jako programiści i menadżerowie jest żenująco niskiej jakości. Podjęliby natychmiastowe kroki żeby coś robić inaczej.

Programista pracujący z Hindusami nie ma kontroli nad projektem, gdyż ma ją klient. Do tego klient nie potrafi programować ani zarządzać projektem, a mówi co i jak ma być zrobione. Czy praca w taki sposób może dawać przyjemność?
Niestety daje jedynie pieniądze.

Na szczęście projekt za chwilę się skończy.
Tym programistą jestem ja.
Praca dla samych pieniędzy wypala. Tak też czułem się jako uczestnik mlm. Kiedy skupiłem się na tym co faktycznie czuję, pojawiły się efekty.

MLM czy własny ebiznes? Zobacz efekty

Po godzinach dalej uparcie buduję ebiznes online żeby uwolnić się od sufitu zarobkowego i zyskać wolność wyboru.

 

Tydzień 1

Wahałem się długo czy MLM to na pewno dobry sposób na zarabianie dla mnie. Pomyślałem trochę dłużej co tak naprawdę chcę chcę dać innym ludziom i czy na pewno poprzez marketing wielopoziomowy jako uczestnik.

Równolegle wciąż zlecam różne prace i ucze się wychwytywać okazje na szybkie i etyczne zarobienie pieniędzy.
Kiedy pojawią się efekty, bedę także o tym wspominać w raportach.

Wyzwanie 90-dniowe. Codziennie jedno nagranie na facebook

07.03.2015

Rozpocząłem wyzwanie 90-dniowe. Codziennie umieszczam jedno nagranie na facebook.

 

Tydzień 2

Rozrkęciłem się z nagraniami. Coraz szybciej tworzę prezentacje do kamery. Nie robię ich codziennie. Znacznie sprawniej pracuje się, gdy treści są zaplanowane i gotowe. Nagrywam i obrabiam 3 prezentacje na zapas i wtedy ze spokojem umieszczam na facebook.
Wcześniejsze przygotowanie wielu materiałów na zapas znacznie skraca czas obróbki i daje możliwość zaplanowania działań.

Nagranie do kamery to nieco inna forma niż prezentacja z mapą myśli, którą przeażnie robiłem na blogu. Czy podtrzymują tak samo uwagę żeby obejrzeć nagranie do końca? Będę mógł określić za jakiś czas.

 

Tydzień 3

Uświadomiłem sobie, że nie czuję MLM

To moje drugie podejście w życiu do tego tematu w życiu jako uczestnik. Wkładając dużo więcej pracy niż w swój biznes (czyli w produkty i usługi gdzie klientów zdobywam przez internet) nie zarobiłem kilkanaście złotych nie licząc kosztów.

Skusiła mnie wizja wygenerowania stabilnego dochodu abonamentowego.

Już raz doświadczyłem stabilności biznesu. Wolę jednak w pierwszej kolejności nauczyć się generować stabilny zysk na produktach własnych lub bliskich temu co robię, a nie budować biznes komuś.

Nie spełniam się aktualnie jako uczestnik, bo nie czuję żebym coś tworzył ani nie czuję nad tym kontroli.

Czy jeszcze kiedykolwiek wrócę do MLM?

Nie wykluczam. Jeśli zbuduję stabilny zarobek na własnych produktach i zgodnych z tym co robię, to MLM byłby dodatkiem.

 

Czas wrócić do aktywnych działań wokół bloga i nadać im kierunek.
Mam 2 opcje do wyboru: albo będę tracił czas na wymyślanie jak rozwijać system szybciej, albo posłucham kogoś kto jest bardziej doświadczony w biznesie niż ja.

Wybrałem opcję numer dwa i odezwałem się do Bartka Popiela.

 

Konsultacja z Bartkiem Popielem. Super gość.

Prowadzi od kilku lat bloga bartekpopiel.pl, zbudował relacje ze swoimi czytelnikami, napisał kilka książek, stałem się już kiedyś jego klientem.

Stwierdziłem, że nie ma innej osoby, która może mi lepiej pomóc rozkręcić bloga i pozyskiwać więcej zadowolonych klientów żeby wybudować i ustabilizować większy dochód.

Wiedziałem, że nie usłyszę nic rewolucyjnego, dostałem natomiast to co chciałem – czyli długą listę rzeczy do zmian.

Poprawki konwersji na blogu

20.03.2015

Wstałem 6:10. Zjadłem śniadanie. Wysłałem mailing z zapisem na konsultacje.

Poprawiłem nagranie “Jak Podejmować Lepsze Decyzje”. Umieszczenie w nim ćwiczenia do wykonania oraz możliwości komentowania pod spodem nie było optymalnym pomysłem więc je usunąłem.

Zapisy na konsultacje

21.03.2015

Po wysyłce maile wpadały do spamu. Po 3 godzinach prób odkrycia dlaczego – dalej nie wiedziałem.

Wysłałem ponownie mailing do zapisu na konsultacje.

Rozmawiałem z 3 osobami i dałem z siebie wszystko żeby pomóc tym osobom.

 

Konsultacja jest dla osób, które

  • chcą budować listę adresową
  • być bardziej produktywne
  • lub poradzić sobie ze słomianym zapałem i niską samodysycpliną

 

Mogę takim osobom pomóc realnie pomóc, bo siędze w tej tematyce od kilku lat.

Nie pomogę natomiast komuś kto jest niezadowolony z życia i kto twierdzi że nic mu w życiu nie wychodzi. Wolę otaczać się pozytywnymi i ambitnymi ludźmi. Życie jest wtedy dużo prostsze 🙂

 

 

24.01.2015

Przeprowadziłem 2 wstępne konsultacje. Przekazałem na tyle dużo wartości i praktycznych rzeczy do zrobienia, że pozyskałem 2 klientów na dalsze konsultacje i umówiłem się z nimi na konkretny termin na właściwą konsultację.

Wysłałem dane do przelewu.

Ustaw przekaz marketingowy tak, żeby przyciągać jedynie właściwych ludzi

24.03.2015

Przeprowadziłem 4 wstępne konsultacje. Już wiem, że powinienem lepiej sprecyzować przekaz związany z zapisem na konsultację. Mogę pomóc komuś kto ma stabilne źródło dochodu i nie szuka jednorazowego zastrzyku pieniędzy oraz ma w miarę komfortową obecną sytuację finansową.

To oszczędzi czasu na rozmowy z kimś kto szuka szybkich pieniędzy, a niekoniecznie chce budować biznes online i robić to z oddaniem długofalowo.

Niezmiernie mnie cieszy, że natrafiłem na 2 osoby pełne pasji i wiedzące czego chcą. Jedna się zdecywała na dalsze konsultacje. Wysłałem email z dalszymi instrukcjami. Użyłem treści emaili wysłanych dzień wcześniej, żeby nie pisać tego samego ponownie.

 

Sprawdziłem przelewy. Przyszedł jeden z dwóch dzień wcześniej umówionych.

Oferuj możliwość kupna tam gdzie ma to sens

Przy okazji wypełniania ankiety z zapisem pojawia się możliwość kupna kursu jak tworzyć przejrzyste mapy myśli i zapanować nad nadmiarem informacji. 3 zapisane osoby (6% zapisanych kupiło i w ten sposób jeszcze przed konsultacjami pojawił się pierwszy zarobek.
Strona sprzedażową tego kursu tworzyłem kiedy nie miałem pojęcia o copywritingu, a i tak działa 🙂
Ostatecznie 2 klientów z 3 których się zdeklarowało opłaciło konsultację.

 

Tydzień 4

 

Przyciągaj blogiem właściwą grupę docelową

Zmieniłem przekaz na blogu. Jest teraz w 100% spójny z tym do czego dążę. Wcześniej przekazywałem głównie wiedzę z rozwoju osobistego.
Jednocześnie rozwijałem narzędzia do ebiznesu prawie ich nie promując. To robienie 2 rzeczy na raz aktywnie poświęcając na jedną i drugą. Nie ma prawa zadziałać.


Praca nad produktem

Pracuję nad serią ultra praktycznych technik produktywności – “Nietypowe Techniki Produktywności”. Opracowuję także lej sprzedażowy i planuję mailingi, bo kurs sam się przecież nie sprzeda.
Produktywność to kluczowa umiejętność w przypadku pracy nad własnym biznesem. Uczę się być coraz bardziej produktywny od początku 2011 roku i robię to “na poważnie”, łącznie z podpieraniem się badaniami naukowymi.

W następnej kolejności wezmę się intensywnie za rozwój multikorejestracji. To system przyspieszający i ułatwiający budowanie listy adresowej. Piotr Majewski wprowadził na rynek polski freebota i korejestarcję, ja za to wprowadzę szerzej multikorejestrację. Będzie to wymagać poprawienia przejrzystości produktu i doprowadzenia do tego żeby aktywnie korzystało z niej wielu użytkowników.
Budowanie listy adresowej jest obecnie palącym problemem. Wzajemna wymiana subskrybentów znacznie ułatwia i przyspiesza budowanie listy adresowej.

 

 

Podsumowanie zarobków

Nie wiem czy Bartek chciałby żebym pisał ile kosztuje jego konsultacja, dlatego nie ujmuję tej inwestycji w raporcie.

Zarobek z konsultacji: 350 zł

Zarobek z leja sprzedażowego do konsultacji: 77 zł

Jeśli klienci się zgodzą pokażę co takiego u nich wdrożyłem i jakie przyniosło to efekty.

Gdybym pomógł Tobie, to czy chciałbyś abym wspomniał o Twoich efektach przy okazji artykułu u mnie na blogu i w ten sposób przy okazji zareklamować siebie?

 

Zarobek w modelu konsultacyjnym (bezpłatna pierwsza konsultacja) + lej sprzedażowy: 427 zł
Wyzwanie na kolejny miesiąc: Powtórzyć zarobek na konsultacjach i zwiększyć dochód ze zautomatyzowanej sprzedaży.

 

Jakie mam dalsze plany na rozwój?

 

Solidny infoprodukt

7.04.2015 ujrzy światło dzienne

 

Konsultacje

Konsultacje to nie jest wcale łatwy temat. Wymagają dużo większej znajomości tematu od klienta i trzeba samemu praktykować dany temat żeby udzielać w nim konsultacji. Wymaga umiejętności miękkich i technicznych (w przypadku budowania listy adresowej).
To nie tylko praca w trakcie konsultacji, ale także przed żeby się przygotować i po, żeby klient dostał tego czego potrzebuje.

 

Planuję zebrać opinie zadowolonych klientów i doprowadzić do tego żeby przeprowadzać 2 konsultacje tygodniowo.
Konsultacje dają rewelacyjne zrozumienie potrzeb i problemów klientów.

 

Ebsystem

To portal sprzedażowy, który rozwijam od kilku lat i obecnie ma adres długo miał adres mindmazon.eurypton.com.
Jego adres jest trochę “z dupy”, bo nikt go nie może zapamiętać i przez to wpisać w przeglądarce. Dlatego adres zmieni się zmienił się na ebsystem.pl

To portal, na którym działa sprzedaż infoproduktów oraz daje narzędzia do ebiznesu.

Portal to także świetny sposób na budowanie listy adresowej. Standardowe metody budowania listy adresowej można łatwo wdrożyć, zbudować portal z kolei nie. Dlatego na tym polu jest mniejsza konkurencja.

Multikorejestracja

To jedno z narzędzi na platformie ebsystem.pl. Pomaga budować listę adresową szybciej.

Na dziś tyle 🙂

 

W jaki sposób ten raport może pomóc Tobie rozwijać Twój ebiznes?

Daj koniecznie znać w komentarzu.

Jeśli jeszcze nie dołączyłeś do grona ponad 8.000 stałych czytelników, to kliknij tutaj, obierz prezent i dołącz do stałych czytelników