Marketing & Sprzedaż Motywacja Raport finansowy

Jak zmotywować się do pracy gdy biznes nie przynosi tyle pieniędzy ile byś chciał?

Kiedy gaśnie motywacja do działania?

 

Motywacja gaśnie gdy długo nie ma takich efektów pracy jakie sobie wymarzysz.

Miałeś tak kiedyś, że pracowałeś nad czymś miesiącami i efekty Cie nie zadowalały?

 

Jeśli tak, to wiedz że większość celów długofalowych osiąga się właśnie tak. Pracujesz i rozwijasz coś długo, nawet gdy efekty nie zadowalają do końca.

Chudnięcie, rozwijanie biznesu, rozwój umiejętności miękkich – wszystko przychodzi z czasem.

 

Chciałem mieć zarobek bloga na poziomie 2-3 dodatkowych tysięcy złotych miesięcznie.

Mówiąc „z bloga” mam na myśli system wokół niego, bo blog to tylko czubek góry lodowej.

 

Owszem, był już kiedyś taki moment, że systemy wokół bloga generowały obrót powyżej 10.000 zł / mc. Przez krótką chwilę. Wiem jakie błędy popełniłem, a do tego załatwiłem sobie cholerną nogę i się wszystko posypało.

 

Motywacja gaśnie jeszcze z jednego powodu..

 

Wyobraź sobie, że nie masz zaspokojonych którejś z najważniejszych potrzeb życiowych.

Wyobraź sobie, że np. nie czujesz się dobrze ze swoim stanem zdrowia. To zmniejsza Twoją produktywność. Zmniejsza poziom samopoczucia.

 

Nie miałem kobiety i to zajmowało moją głowę

 

Wolałem codziennie spędzić trochę czasu na portalach randkowych i randkach niż siedzieć nad biznesem.

Zdecydowanie bardziej chciałem mieć kogoś po drugiej stronie poduszki niż napisać artykuł na bloga. Proste.

 

Swoją drogą portale randkowe i internet to niesamowicie dobre miejsce do poznania wspaniałych i pięknych kobiet. Po kilku miesiącach nauczyłem się w miarę szybko doprowadzać do spotkania na żywo.

 

Dlaczego portale randkowe to tak dobre miejsce do poznawania kobiet?

 

Bo większość facetów kompletnie nie potrafi rozmawiać z kobietami i jest zdesperowana. Jeśli potrafisz, to poznajesz wspaniałe kobiety. Również dlatego, że nie trzeba się włóczyc po pubach ani zagadywać do obcych ludzi. Mniej stresu i traconego czasu.

 

Rozmawiałem na żywo z 2 pięknymi kobietami o tym jak z ich punktu widzenia wyglądają rozmowy na portalu randkowym. To masakra co piszą faceci. Potrafią w ciągu 2 tygodni zniechęcić kobietę do portalu randowego. To jednak wystarcza, żeby w tym czasie wyróżnić się z tłumu i taką “wyłowić”.

 

Niespełniona podstawowa potrzeba zabiera motywację do pracy nad biznesem. Dlatego zadbaj o nią w pierwszej kolejności.

 

Jakiś czas temu natrafiłem na bardzo dobry i nowy polski kurs poznawania kobiet przez internet. W zasadzie w momencie, w którym już mie nie był potrzebny. Możesz się do mnie odezwać – to dam Ci namiary gdzie go możesz kupić. Szkoda, że nie trafiłem na niego wcześniej, bo oszczędziłbym mnóstwo czasu i doszedł do pewnych wniosków i umiejętności znacznie szybciej.

 

W pierwszej kolejności zadbaj jednak o zdrowie

 

Nie wyobrażam sobie nie dbać o własne ciało. Mam tylko jedno na całe życie. To mój obowiązek żeby w pierwszej kolejności zadbać o zdrowie, a dopiero potem o pieniądze, biznes i bliskich.

 

Czy to egoistyczne, żeby najpierw dbać o siebie?

Nie.

Widzę to tak: jeśli nie będziesz zdrowy – nie będziesz mógł dbać o bliskich.
Chcę żyć dla nich dłużej. Chcę zarażać ich uśmiechem. Z bólem i niskim samopoczuciem nie ma takiego uśmiechu na twarzy.
Jeśli nie udzieliłeś jeszcze odpowiedzi w ankiecie na temat zdrowia i samopoczucia – to możesz to jeszcze zrobić. Pod artykułem jest link.

 

Różnicę w samopoczuciu czujesz dopiero kiedy zadbasz o zdrowie

 

Zacząłem bardzo intensywnie trenować pływanie na basenie. Chodziłem przez kilka miesięcy po 5-7 razy w tygodniu na basen. Przy okazji rozrosłem się jak koks 😛 Dalej chodzę na basen, ale ograniczyłem ilość treningów do 3 w tygodniu, żeby nie przeciążać barków.

 

Już po pierwszym miesiącu treningów moje samopoczucie dramatycznie wzrosło. Zmierzyłem sobie tętno spoczynkowe po kilku miesiącach intensywnych treningów. 59 udzerzeń serca na minutę.

 

U dorosłego mężczyzny o przeciętnej kondycji wynosi między 70-75 uderzeń na minutę. To oznacza, że wytrenowany układ krążenia nie musi tak ciężko pracować i ma znacznie lżej.

Warto trenować, różnica w samopoczuciu jest ogromna.

 

Jeśli jesteś otyły – to na 99% Twoja wina*

 

Jeśli jesteś gruby – wybacz mi bezpośrednią szczerość – to znaczy że wpierdalasz za dużo i za mało się ruszasz najprawdopodobniej od długich miesięcy, a nawet lat. Po prostu nie dbasz o siebie.

 

“No ale ja mam grube kości…”

 

Nie ma czegoś takiego jak „grube kości”. Nie budzisz się nagle pewnego dnia 20kg grubszy z myślą „o cholera, co mi się stało?”.

 

Dzieje się tak dlatego, że nie zwracasz uwagi na to co jesz, ani ile się ruszasz i robisz to bardzo konsekwentnie.

 

*Oczywiście są przypadki kiedy otyłość wynika z choroby i ograniczeń. To jednak nie może być wymówka, żeby nie robić nic

 

Sam musiałem znaleźć inne ćwiczenia niż wcześniej, bo z niedziałającym stawem skokowym wielu rzeczy nie można robić. Jeśli próbowałbym użyć prawej łydki i napiąć ją tak, żeby stanąć na palcach – przewrócę się z bólu na ziemię. Dlatego nie używam przy poruszaniu się prawej łydki i jest znacznie mniejsza niż lewa.

 

Nie mogę biegać, skakać i w zasadzie używać aktywnie nóg na lądzie. Kiedy wychodzę dalej niż do sklepu obok, muszę chodzić o kulach. Odpada dłuższe chodzenie, szczególnie po nierównych terenach. Góry odpadają całkowicie. Schodzenie ze schodów to także wyzwanie.

 

“Ojej, współczuję Ci..”

 

Nie, nie współczuj mi, ja sobie świetnie radzę w życiu. Zamiast tego przestań narzekać i weź się za siebie w dziedzinach których możesz coś poprawić.

 

Mogę robić naprawdę wiele rzeczy, których naprawdę wielu ludzi nie zrobi. Mogę

 

– przepływać na basenie ponad 60 długości w ciągu 45 minut

– jeździć na rowerku stacjonarnym oddychając jak na basenie (głęboki wdech i powolne wypuszczanie powietrza) i jednocześnie podnosząc rękami ciężary

– robić pompki

– podciągać się na drążku

– ćwiczyć na dmuchanej piłce

– ćwiczyć obręcz barkową i ręcę z sandbagiem (worek na piach, do kupienia w sklepie)

– żonglować

 

”Dla chcącego nic trudnego”

 

Jeśli naprawdę nie możesz ćwiczyć, to zwracaj uwagę na to co jesz

 

Prawo tycia jest proste. Jeśli dostarczasz więcej kalorii niż spalasz, to tyjesz.

Zatem jeśli nie możesz więcej spalać, dostarczaj mniej kalorii i w jedzeniu o lepszej jakości. Kropka.

 

Co zrobić żeby zmotywować się do pracy nad biznesem?

 

Biznesem można się zmęczyć. Szczególnie gdy pracujesz zbyt dużo i długo.

Co wtedy zrobić żeby motywacja wróciła?

 

Zrób sobie przerwę.

Wypoczniesz i motywacja wróci sama.

 

Zrobiłem sobie przerwę od lipca do września 2015.

Miałem po prostu dość zapier*ania po godzinach.

 

W międzyczasie byłem w Londynie. Pracuję na co dzień z klientem angielskim jako deweloper oprogramowania. Dlatego byłem tam w dwutygodniowej delegacji i pozwiedziałem nieco to miasto.
Big Ben Between The Balls (gdyby tak bezpośrednio przetłumaczyć "kule")

 

Swoją drogą jeśli chcesz zarabiać w Poznaniu jako programista powyżej 6.000 zł na rękę – odezwij się do mnie. W dziale kontakt są do mnie namiary.

 

Pieniędzy nigdy nie jest zbyt mało, ale to nie one motywują

 

Zgodzisz się z tym?

Widzisz, mam komfortową sytuację jako programista. Nie musiałbym w ogóle rozwijać bloga i robić po godzinach czegokolwiek. Po co w takim razie bardzo uparcie dążę do celów?

 

Owszem, potrzebuję pieniędzy. Potrzebuję chociażby jeszcze odłożyć 40.000 zł na zabezpieczenie operacji nogi.

Dobrze by też było mieć wkład własny na przyszłe mieszkanie/dom.  Konkretne cele motywują znacznie bardziej więc pomyśl co motywuje Ciebie i po co Ci większy zarobek.

 

I tak kiedyś zniknę z tego świata i pieniądze nie będą mieć żadnego znaczenia. Póki tu jestem bardziej pomogę ludziom w koło gdy będę zarabiać np. 30.000 zł / mc, niż gdy tyle nie zarabiam. Dlatego chcę zarabiać znacznie więcej.

 

Pamiętaj żebyś wiedział co Ciebie tak naprawdę motywuje do działania. Nigdy nie będą to pieniądze, zawsze będzie to coś, co one umożliwiją.

 

W końcu przyszedł taki moment, że stwierdziłem „już dłużej tak nie wytrzymam nie rozwijając dalej biznesu i nic nie robiąc”

 

Przy bazie subskrebentów ponad 8.000 subskrybentów można doprowadzić do sensownego zarobku.

 

Sprzedaż za pomocą marketing internetowego wcale nie jest taka łatwa. Jest tylko kilka osób w Polsce, które zarabiają z tego naprawdę grube pieniądze.

 

Jest też sporo takich, o których myślałbyś że zarabiają kokosy. Tak naprawdę mają pieniądze jak na bardzo dobrym etacie albo mniejsze. Jednocześnie obśmiewają etat.

Mała zagadka: kto jest pod ciągłą presją sprzedaży, nie może sobie zrobić urlopu bo przestanie zarabiać i pracuje non stop? Podpowiedź: Na pewno nie ktoś z umową etatową 🙂

 

Do tego zapytaj o liczby: ile pracuje i ile zarabia. W ten sposób go zweryfikujesz i będziesz wiedziała na co się piszesz jeśli podążysz jego ścieżką.

 

U mnie zobaczysz jak to po prostu jest z rozwijaniem własnego biznesu. Bez pajacowania i  lukrowania .

 

Czy raporty finansowe są wartościowe?

 

Słyszałem od Davida Risley (blogger/marketer ze Stanów), że raporty finansowe są złe. Dlatego, że nie ma jak powielić biznesu który opisuje osoba umieszczająca raport. Zgadzam się z tym, że nie powielisz bloga ani produktów i kursów. Każdy marketer jest inny, ma inne spojrzenie na świat i przyciąga innych ludzi.

 

Nie piszę dla Ciebie raportów finansowych żebyś powielał pomysły które tworzę. Piszę je żebyś wiedział

 • z jakimi problemami musi radzić sobie przedsiębiorca
 • jakie pomysły mogą zadziałać u Ciebie
 • co może nie zadziałać
 • jakie strategie marketingowe warto przetestować

 

Jakie wyznaczam kolejne cele?

 

Samemu nauczyć się regularnie zarabiać DOBRE pieniądze z bloga, produktów i systemów wokół, które faktycznie będą miały dodatni wpły na jakość życia. To znaczy minimum 2.000 zł średniomiesięcznie. To jest rocznie powyżej 24.000 zł.

 

Umiem poprawić czyjś biznes i doradzić. ze swoim okazuje się, że nie jest tak łatwo.

Skoro nie mam całego sztabu ludzi, który dla mnie pracuje – wracam do podstaw.

Musi pracować zbudowany system, czyli głównie autorespondery edukujące potencjalnych klientów.

 

One będą wysyłać wiaodmości kiedy śpię, pływam na basenie czy spędzam czas z kobietą.

 

Jakie planuję działania w ciągu najbliższych kilku miesięcy?

 

 1. Regularne dbanie o zdrowie (w zasadzie od 17 roku życia coś ćwiczę), ale zacząłem też większą wagę przykładać do tego co jem.
  Zawsze rano mam uszykowaną wodę do picia i w trakcie pracy. Dołożyłem do tego więcej warzyw i owoców. W biegu i pośpiechu naprawdę łatwo pominąć śniadanie.
  Od ponad miesiąca pilnuję, by nie zapominać o lekkim śniadaniu i kolacji.
 2. Zachowane równowagi pomiędzy pracą, zdrowiem a czasem spędzanym z bliskimi
 3. Dopracowanie procesu sprzedaży usługi abonamentowej (biuletynu Rozwojownik). Chcę by stał się znanym i cenionym biuletynem dla przedsiębiorców usprawniającym niezbędne umiejętności miękkie. Samodyscyplina, motywacja, produktywność oraz podejmowanie lepszych decyzji – bez tych filarów można zapomnieć o byciu przedsiębiorcą.
 4. Autoresponder z wiadomościami techniczno-biznesowymi pomagającymi budować listę adresową
 5. Autoresponder z wiadomościami na temat umiejętności miękkich dla przedsiębiorców (którzy mają swój biznes) i osób przedsiębiorczych (które raczkują i chcą czegoś więcej)
  Materiały do autoresponderów w zasadzie już mam, trzeba je tylko ładnie zapakować i dopracować w nich proces sprzedaży. Innymi słowy mnóstwo pracy.

 

Podsumowanie zarobków

 

Podsumowanie zarobków za czerwiec – wrzesień

 

Czerwiec 2015 (pracowałem nad biznesem)

 

47 zł x 13 sztuk (Siedmiominutowy Plan)

7 zł x 2 sztuki (Multikorejestracja)

17 zł x 6 sztuk (Rozwojownik strona wymaga znacznego ulepszenia)

17 zł x 1 (Osiągaj 2x więcej w tym samym czasie z mapami myśli)

 

= 744 zł

 

Lipiec 2015 (nie robiłem nic do biznesu)

7 zł x 3 sztuk (Multikorejestracja)

17 zł x 8 sztuk (Rozwojownik strona wymaga znacznego ulepszenia)

= 157 zł

 

Sierpień 2015 (nie robiłem nic do biznesu)

7 zł x 7 sztuk (Multikorejestracja)

17 x 1 sztuk (Osiągaj 2x więcej w tym samym czasie z mapami myśli)

= 66 zł

 

Wrzesień 2015 (nie robiłem nic do biznesu)

7 zł x 4 sztuki (Multikorejestracja)

17 zł x 1 sztuka (Osiągaj 2x więcej w tym samym czasie z mapami myśli)

= 45 zł

 

za cały okres letni 1012 zł / 4 miesiące = 253 zł średniomiesięcznie

 

Nie liczę tutaj zarobku z usług dla indywidualnych klientów. To zupełnie inne zarobki i ustalam je z osobna.

 

Kiedy zapytasz kogoś ile zarabia, zawsze poda ile kiedyś zarobił maksymalnie w ciągu miesiąca

 

Kiedy pytasz kogoś „To ile na tym zarabiasz?” Twója rozmówca powie ile zarobił najwięcej kiedykolwiek w jakimś miesiącu. Dlaczego? Każdy chce czuć się ważny 🙂

 

To nie ma znaczenia, też kiedyś zarobiłem z samego internetu powyżej 10.000 zł w ciągu miesiąca. I co z tego?

 

Pytaj ludzi jak usłyszysz jakąś sensowną/dużą kwotę „aha, a ile z tego masz miesięcznie – czyli dzieląc zarobek za cały rok przez 12?”. Wtedy usłyszysz prawdziwe liczby. Albo milczenie…

 

Widzisz różnicę? Przeważnie ludzie mówią ile zarobili najwięcej w jakimś miesiącu.

 

Te zarobki szału nie robią. To oznacza jedno – trzeba usprawnić proces sprzedażowy. To zwielokrotni zysk. Oraz po drugie – odkryć bardiej palący problem i dać klientom rozwiązanie.

 

P.S.

Już ponad 170 osób odpowiedziało na kilka pytań dotyczących zdrowia i dostało wzamian prezent. Dołącz do nich jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

 

Zazwyczaj kiedy pytam o coś w ankiecie odpowiedzi jest 50-100. To pokazuje, że problem zdrowia i otyłości jest bardzo istotny i warto się nim zająć.
W środę (07.10.2015) o 20:00 poprowadzę dla tych osób webinar.

Co myślisz po przeczytaniu raportu finansowego z działań i zarobków za okres letni? Daj koniecznie znać w komentarzu.

Jeśli jeszcze nie dołączyłeś do grona ponad 8.000 stałych czytelników, to kliknij tutaj, obierz prezent i dołącz do stałych czytelników