Nawyki Rozwój osobisty/badania naukowe Uczenie się i zdobywanie umiejętności

Jak Wyrobić Dowolny Nawyk Za Pomocą Prostej Formuły

„Kim jest Michał?” Zapytał Eugene patrząc na niego.
„To twój syn” Odparła jego żona.

„Ten, którego razem wychowaliśmy”

Eugene od czasu wypadku i uszkodzenia mózgu zapamiętywał jedynie ostatnie 60 sekund życia.

Jedynie przez minutę był w stanie zapamiętać, że osoba na którą patrzy to jego syn. Kiedy pytano go o wiek, zawsze odpowiadał tak samo.
Nie pamiętał, że się starzeje. Nawet 10 lat później dalej odpowiadał, że ma 59 albo 60 lat.
Czas dla niego zatrzymał się w miejscu.

Jakimś cudem potrafił jednak funkcjonować w otaczającym świecie. Nauczył się nawet samodzielnej drogi na spacer, mimo że jej w ogóle nie pamiętał i nie potrafił opisać. Czy to nie fascynujące, że człowiek, który co minutę zapominał jak wygląda jego syn, mógł jednocześnie “normalnie” funkcjonować i wrócić ze spaceru nie znając w ogóle drogi?

Dzięki jego przypadkowi odkryto, że jest to możliwe jedynie dzięki nawykom i bardzo wnikliwie sprawdzono jak one działają. To pozwoliło odkryć wiedzę, by tworzyć je świadomie i wielokrotnie szybciej.

Dzięki przypadkowi Eugine odkryto czym są nawyki.
Nawyki są pełną automatyzacją tego co robisz. Tak jak z wiązaniem sznurowadeł. Czy możesz rozmawiać z kimś i jednocześnie wiązać sznurowadło?
Oczywiście. Bez zastanowienia i jednocześnie bez męczenia, gdyż uruchomienie nawyku wykorzystuje inne partie mózgu niż świadomie wykonywane czynności.

Wyobraź sobie tylko, że możesz niemal zawsze zabierać się do pracy lub nauki z taką łatwością jak do wiązania sznurowadeł.
Gdybyś miał obejrzeć w życiu tylko jedną prezentację na temat nawyków – to obejrzyj właśnie tą.Gdybyś chciał dostać jeszcze więcej niesamowicie praktycznej wiedzy o tym jak budować i zmieniać nawyki, to kliknij i zobacz co jest w pełnym kursie >>.

Jeśli jeszcze nie dołączyłeś do grona ponad 8.000 stałych czytelników, to kliknij tutaj, obierz prezent i dołącz do stałych czytelników