Produktywność osobista/biznesowa

Dlaczego powinieneś robić więcej przerw, szczególnie jeśli jesteś zbyt zajęty żeby je robić

Przypomniała mi się dziś bajka o żółwiu i zającu. W zasadzie to nawet widziałem niedawno nagranie na youtube gdzie żółw i zając naprawdę się ścigali.

Królik jest szybki. Żółw porusza się wielokrotnie wolniej. To oczywiste, że jeśli będą się poruszać swoim tempem, żół nie ma żadnych szans. Tak więc sprawdzono to eskperymencie z widownią.

Wyścig żółwia i zająca w realnym świecie

Organizator eksperymentu ustawił zwierzęta w dwóch blokach startowych. Ruszyły do startu. Widownia śmiała się na widok bezradnego żółwia. W pewnym momencie królik w połowie drogi się .. zatrzymał. Rozglądał się w koło i tak się „zawiesił”.

Dalej, biegnij!„, było słychać z tłumu. Królik ani drgnął..

W tym czasie żółw dotarł do mety. Chciałoby się powiedzieć, że trzeba być jak żółw – pracować cały czas i iść do przodu.

Otóż nie. Sekret tkwi w połączeniu tego co robi żółw i zając. Biegnij szybko, zrób przerwę i znów biegnij. To koncepcja tak zwanej „pracy w blokach”. Dzięki niej ukończysz znacznie więcej. Niestety to nie takie proste w rzeczywistym świecie.

Co powstrzymuje przed pracą w blokach czasowych?

Istnieje przeszkoda, która powstrzymuje przed pracę w blokach. Co to za przeszkoda? Zobacz jak pracować w blokach czasowych, zrobić więcej i co Cię może przed tym powstrzymywać


Jeśli jeszcze nie dołączyłeś do grona ponad 8.000 stałych czytelników, to kliknij tutaj, obierz prezent i dołącz do stałych czytelników

Spodobał Ci się ten wpis? Kliknij w przycisk poniżej i udostępnij go dalej.

Daj znać co myślisz w komentarzu pod nagraniem