Marketing & Sprzedaż

3 Korzyści Jakie Daje Content Marketing w Budowaniu ebiznesu

Prowadzisz sklep internetowy, chcesz zarabiać na infoproduktach albo mlm?

Zdaje się, że tak, bo właśnie o tym usłyszałem przez telefon od swoich subskrybentów.
Być może nawet od Ciebie 🙂

Content marketing Ci w tym pomoże

Przeprowadziłem kilkanaście rozmów telefonicznych z subskrybentami. Wnikliwie notowałem wszystko o czym słyszałem.

Z konsultacji telefonicznych płyną bardzo ważne wnioski.
Tłumaczą między innymi dlaczego możesz mieć problem z budowaniem listy adresowej.

 

Jakie są największe problemy z budowaniem listy i content marketingiem?

 • niby wiemy co robić, ale nie wiemy od czego zacząć, jaki zrobić pierwszy krok i w rezultacie spędzamy czas webinarach kilka razy w tygodniu albo oglądając nagrania
 • coś nas blokuje przed działaniem
 • stosujemy jedną metodę przez krótki czas (np. wrzucanie zdjęć/nagrań na facebook). Następnie nie przynosi to prawie żadnych efektów i zaprzestajemy działań. Przez to nie zdążymy nawet zacząć budować listy adresowej.

 

Naturalne jest, że kiedy coś zaczynasz robić, chciałbyś efekty jak najszybciej, prawda?
Ja też bym tak chciał.

Zaczynasz nie mając nic

Tylko, że na początku zaczynasz z niczym. Nikt Cię nie zna, nikt o Tobie nie słyszał. Nikogo nie obchodzi co masz do zaoferowania, bo jeszcze nie potrafisz tego przekazać tak jak trzeba.

Tworzysz pierwsze nagranie, umieszczasz na blogu albo facebook.
W zasadzie po kilku miesiącach najchętniej byś usunął to nagranie z sieci, bo jakość wcale nie powala na kolana.

Moje pierwsze nagranie wyglądało tak:

Pierwsze nagranie, początek 2011 roku. Jestem z niego dumny, mimo, że nie jest idealne, bo było pierwsze i od niego wszystko się zaczęło 🙂 Być może trudno w to uwierzyć, ale poświęciłem 3 dni żeby zrobić to pierwsze nagranie.

Jakiekolwiek pierwsze nagranie nie będzie idealne. Nieważne czy będzie ono elementem sklepu internetowego, bloga, czy portalu. Najważniejsze żeby je zrobić i pokazać światu. Wtedy można wyciągać wnioski i coś poprawić zamiast czekać cały czas żeby cokolwiek zrobić, ostatecznie nie podejmując żadnych działań.

 

Content marketing to robienie ciągle podobnych rzeczy

 

Przypatrz się temu co od początku robię.

Tworzę treści:

 • prezentacje
 • nagrania
 • artykuły
 • piszę emaile

 

Oczywiście staram się je tworzyć na coraz wyższym poziomie. Jakby jednak nie patrzeć, nie ma tu niczego wymyślnego. To wciąż te same czynności.

To czego nie widać, to także praca nad systemem informatycznym.

 

Produktywność i samodyscyplina to nie opcja, to konieczność

 

To nie jest maszynka do zarabiania szybkich pieniędzy. To sporo pracy.

W ciągu dnia pracuję jako programista. Poświęcam na budowanie ebiznesu 20 godzin tygodniowo po pracy. Mógłbym poświęcać więcej, ale kosztem relacji z bliskimi. Taka opcja odpada.

Dlatego m uszę być maksymalnie produktywny, zsamodyscyplinowany i zmotywowany żeby zrobić co trzeba w jak najkrótszym czasie i poświęcać czas najbliższym. Między innymi w tym celu stworzyłem trybskupienia.pl – póki co niewielkie narzędzie, które mocno systematyzuje pracę i pozwala tworzyć znacznie szybciej nagrania oraz artykuły.

 

Content marketing to nie szybki zarobek

 

Już raz popełniłem poważny błąd finansowy i rzuciłem wszystko żeby rozwijać portal, który miał zarabiać kokosy.

Innymi słowy pozbyłem się stabilnego dochodu żeby zrobić coś co miało zarabiać dużo. Zanim zacząłem zarabiać zdążyłem się wtedy zadłużyć. Nie polecam podcinania sobie gałęzi na której się siedzi 🙂

Jeśli nie masz doświadczenia, to nieważne czy będziesz stawiać portal, rozpoczynać tworzenie treści czy rozkręcać cokolwiek. Musisz mieć stabilny dochód i w miarę komfortową sytuację finansową, bo żadne działanie biznesowe przy braku doświadczenia nie będzie lekarstwem na brak pieniędzy.

Myślenie o szybkim zarobku szczególnie dotyczy ludzi, którzy zaczynają działania w MLM. To nie jest szybkie lekarstwo, a większość myśli że szybko zacznie zarabiać.

Co innego gdy masz już dochód np. ze sklepu internetowego. Wtedy content marketing może przynieść szybsze efekty, bo już masz klientów.
Klientów zdobytych także kiedy zaczynałeś nie mając nic.

 

Do czego możesz wykorzystać content marketing? Jakie korzyści daje w ebiznesie?

1. Budowanie listy adresowej

Tworząc listę adresową będziesz mógł budować biznes. Biznes to relacje z ludźmi, a lista adresowa jest sposobem na budowanie relacji.

Możesz nawet nie mieć na początku produktu do sprzedaży.

Co jeśli zdobędziesz zaufanie ludzi i skupisz wokół siebie zainteresowanych konkretną tematyką?

Wtedy słuchając czego potrzebują możesz znaleźć produkt/usługę do sprzedaży. To sposób działania pozbawiony ryzyka, zupełnie odwrotny niż “wymyślę jakiś rewelacyjny produkt i klienci sami się znajdą”.

 

Nie przyniesie to szybkich pieniędzy. Podkreślam to już po raz kolejny w tym artykule.

 

Kiedy założyłem bloga i stworzyłem pierwsze infoprodukty prawie nikt ode mnie nic nie kupił. Pracuję teraz nad tworzeniem nowych, .

2. Znalezienie potrzeb swoich (potencjalnych) klientów

Tworzenie nagrań, wiadomości email umieszczonych w autoresponderze oraz artykułów ma kluczowe znaczenie do budowania relacji.

Nagraniami można szybko zbudować relację. Jeśli kogoś oglądasz na nagraniu, to poznajesz w jaki sposób mówi, oswajasz się z jego głosem, sposobem mówienia.

To jeszcze nie oznacza, że ktokolwiek coś od Ciebie będzie chciał coś kupić. Musi jeszcze zobaczyć w Twoim przekazie

 • autorytet w danej branży albo lidera
 • korzyść jaką mu dajesz

 

3. Sprzedaż produktów i usług

Zauważ, że sprzedaż jest dopiero na samym końcu. Owszem, trzeba się na niej cały czas skupiać, ale nie może być głównym motywatorem do działania.

Uczę się cały czas jak sprzedawać i przede wszystkim generować stabilny zysk miesiąc w miesiąc. Nie problem jest wysłać mailing i sprzedać jakiś produkt. Tylko co będzie za miesiąc?

Przecież nikt nie kupi tego samego produktu drugi raz. Chyba, że jest na abonament.

 

Dopóki nie będę zarabiać stabilnie 12.000 zł po godzinach (czyli jeszcze długa i kręta droga do tego), będę mieć cały czas pracę. Stały dopływ gotówki miesiąc w miesiąc do końca życia jest potwornie ważny. Nigdy nie wiesz co się wydarzy i na co będziesz potrzebować pieniądze.

 

Wdrażam w końcu model biznesowy, który (mam nadzieję) przyniesie stabilne zyski i bardzo zadowolonych klientów. Pierwsze efekty zarobkowe już są po 3 dniach od zastosowania. Póki co kosztują ciężką pracę, ale zdobywam na wstępnych konsultacjach zadowolonych klientów i poznaję rewelacyjnych ludzi.

Co wynika z zapisów na wstępną konsultację?

 • 75% zapisanych osób chce budować listę adresową
 • 12.5% zapisanych chce zwiększyć produktywność
 • 8.3% zapisanych chce większej samodyscypliny

 

A Ty czego chcesz? Tutaj możesz się zapisać na bezpłatną wstępną konsultację, dostać indywidualne kroki do działania i dostać nowy punkt widzenia.
Wspomnę o tym modelu działania w raporcie w przyszłym tygodniu.

 

Mam nadzieję, że rozumiesz teraz czym jest content marketing. To wspaniałe narzędzie do budowania listy adresowej, budowania relacji oraz dochodu. Trzeba się tylko mnóstwo napracować 🙂

 

Jak widzisz wykorzystanie content marketingu w swoich działaniach? Czy coś Cię blokuje?
Dodaj komentarz poniżej

Jeśli jeszcze nie dołączyłeś do grona ponad 8.000 stałych czytelników, to kliknij tutaj, obierz prezent i dołącz do stałych czytelników